چرا باید کتاب بخوانیم؟


شاید تاکنون از خود پرسیده باشید که چرا باید کتاب بخوانیم؟ خواندن کتاب چه فایده‌ای دارد؟ در این مقاله به بررسی اهمیت کتاب خواند می پردازیم.کتاب ها موجب افزایش خلاقیت شده و درک ما را نسبت به زمان حال و آینده افزایش می دهند. خواندن کتاب مانند حمام کردن می‌تواند واجب باشد.
هر زمان احساس خشم، ناراحتی، استرس و … دارید، کتاب بخوانید. کتاب‌های شعر، انگیزشی، کسب و کار و … می‌توانید حس شما را به حسی مثبت تغییر دهد.

فواید مطالعه کتاب:

۱- کتاب موجب افزایش سطح اطلاعات و دانش شما می شود:

اگر عادت کنید به صورت روزانه مطالعه داشته باشید، سطح اطلاعات شما بالا می‌رود و این سبب موفقیت بیشتر شما در کسب و کار و حرفه تان می گردد.
در‌واقع کتاب منبعی از اطلاعات بسیار مهم را به راحتی در اختیارتان می‌گذارد تا در هر زمینه‌ای که کار می‌کنید موفق شوید.

۲-کتاب ها به ما کمک می کنند تا در زندگی غنی داشته باشیم:

کتاب‌ها موجب می‌شوند تا شما زندگی غنی و بی‌نیازی داشته باشید حال چه به عنوان خواننده یا به عنوان نویسنده کتاب. 

۳-خواندن کتاب برای دستیابی به اهداف در زندگی واجب است:

کتاب‌ها به مغز کمک می‌کنند تا در مسیری که به اهدافتان نزدیک است، قرار گیرد. در دنیای مجازی انبوهی از اطلاعات وجد دارد که برخی از روزها با مطالعه آن‌ها دارای احساس منفی و برخی دیگر از روزها احساس مثبتی دارید.
کتاب‌ها به شما کمک نی کنند تا آنچه را که به دنبال آن هستید، را پیدا کنید.خواندن کتاب‌های مربوط به کسب کار کمک می‌کند تا در حرفه تان مهارت بیشتری کسب کنید.همچنین مطالعه کتاب‌ها انگیزشی موجب افزایش تمرکز در شما شده و راه شما را به برای رسیدن به اهدافتان هموار تر می کند.

۴-کاهش استرس با مطالعه کتاب:

هر زمان که به دنبال آرامش ذهنی و سکوت هستید، شروع به خواندن کتاب های مورد علاقه خود کنید و بلافاصله استرستان از بین می رود. این مسأله به این علت است که کتاب شما در افکار نویسنده غرق می‌کند و در نتیجه استرستان کاهش می یابد.

۵- افزایش دایره واژگان شما:

کتاب ها مهارت های ارتباطی ما را بهبود می‌بخشند زیرا کتاب ها به ما کمک می‌کنند تا ما واژگان را بهتر بشناسیم و در سخنرانی‌ها بهتر بتوانیم بیانات خود را بیان کنیم. همچنین مطالعه کتاب به شما کمک می‌کند تا بهتر بتوانید بنویسد. شما هرگز در بحث ها، جلسات، نوشتن و … دچار کمبود کلمات نمی شوید.

۶-کتاب موجب موفقیت شما در حرفه تان می شود:

خلاقیت، تخیل و تفکر نقش مهمی در زندگی ما ایفا می کنند. خلاقیت در کار است که شما را از دیگران متمایز می کند. مطالعه باعث می‌شود قدرت ذهنی شما افزایش یابد. کتاب شما را به دنیای تخیل می برد. این عوامل موجب افزایش قدرت خلاقیت شما می گردد.

این‌ها بخشی از دلایلی است که اهمیت کتاب را پر‌رنگ تر می کند. شما می‌توانید از انواع کتاب چون کتاب صوتی، مقالات در وبلاگ ها و …. مطالعه کنید. سعی کنید روزانه ۱ الی ۲ ساعت مطالعه داشته باشید.


مطالب مرتبط