چرا باید ریاضی بخوانیم؟آیا تاکنون از خود پرسیده اید چرا باید ریاضی بخوانیم؟ریاضی یکی از دوروسی است که اغلب افراد تمایلی به آن ندارند اما ریاضی یک علم جدایی ناپذیر از زندگی شما می باشد
. این درس نیز به مانند سایر دروس برای یادگیری احتیاج به تکنیک های مخصوص به خود می باشد.

علل اهمیت ریاضی :

۱.استفاده هر روزه از ریاضی:

برخلاف آن چیزی که تصور می کنید، ما هر روز از ریاضی استفاده می کنیم. وقتی در یک فروشگاه خرید می‌کنید و باید صورت حساب را پرداخت کنید یا وقتی می‌خواهید بدانید چقدر برای خرید بازی‌های گوشی نیاز دارید؟

۲. کتاب‌های دیگر:

برخی از کتاب‌ها به تنهایی کاربرد دارند اما ریاضی یک استثناء است که در تمامی کتاب‌ها کاربرد دارد.کسی که به تاریخ علاقه دارد به اعداد نیاز دارد، کسی که ورزش می‌کند به آمار ، زاویه و … نیاز دارد یا حتی کسی که پژوهش علمی می‌کند به فرمول ها نیاز دارد. دانستن ریاضیات شما را در دروس دیگر قوی تر می کند.

۳.اجبار دانستن ریاضی:

در اکثر مشاغل، دوره ها و … خواهان مدرک مهارت های ریاضی پایه هستند. ممکن است فکر کنید که به آن نیاز ندارید، اما پس از مدتی در حرفه یا دوره مورد نظر به مشکل خواهید خورد.

۴.داشتن ماشین حساب راه حل نیست:

من می دانم که شما ماشین حساب دارید یا حتی با استفاده از تلفن همراه می‌توانید حساب کنید. با این حال، هنگامی که شما نیاز به حل یک معادله ساده دارید و باید گوشی خود را بیرون بیاورید، صورت خوشی ندارد. مثلاً وقتی بخواهید یک تاریخ ساده را محاسبه کنید!

۵. محاسبه سود زیان خود به سرعت:

اگر شما بتوانید سود خود را به سرعت محسابه کنید یا استدلال کنید که چه مقدار از چه برای شما کافی است، شگفت زده خواهید شد. این توانایی از ریاضی در خرید کردن بسیار کاربردی می باشد. دانستن وزن مواد و خرید به اندازه آن کمک می‌کند تا یک خرید موفق داشته باشید.

۶. ریاضی به شما کمک می‌کند تا بهتر منظور خود را بیان کنید:

من دیرم شده! ۲ نفر منتظر من هستند. آیان بیان چنین جملاتی بدون ریاضی امکان‌پذیر بود؟

7. افزایش توانایی فکر کردن:

ریاضیات شما را وادار می‌کند که فکر کنید.به همین سبب آموزش ریاضیات به کودکان حائز اهمیت می باشد.


سعی کنید حداقل اصول اولیه ریاضی را با تکرار و تمرین یاد بگیرید.مطالب مرتبط