نکاتی برای آمادگی در امتحانات کوتاه پاسخ


امتحانات کوتاه پاسخ، نوعی از امتحانات رایج می‌باشد که معلمین بسیار دوس دار آن هستند. نکاتی وجود دارد که با توجه به آن‌ها می‌توانید در امتحانات کوتاه پاسخ موفق شوید.
مطالعه برای درک:
معلمان و استادان به طور معمول از این نوع آزمون برای سنجش میزان درک دانش آموز استفاده می کنند.  از این رو اگر عمیق مطالعه نکنید، نمی‌توانید نتیجه دلخواهتان را کسب کنید. سعی کنید بجای حفظ کردن، متوجه مفهموم مطالب شوید.
تمرکز بر مفاهیم:
سعی کنید در زمان تدریس معلم یا استاد از گفته‌های وی یادداشت برداری کنید. نکات را بنویسید. قبل از آزمون به این نکات نگاهی بیندازید. این نکات، مورد توجه معلم شما بوده است.
حدس بزنید:
حدس بزنید که مفاهیم کدام قسمت در آزمون ممکن است مورد توجه شما قرار بگیرد.سوالاتی از خود بپرسید و از آزمون های قبلی استفاده کنید.
فلش کارت:
بسیاری از دانش آموزان با استفاده از فلش کارت ها به خوبی یاد می گیرند. در یک طرف کارت، کلمه و در طرف دیگر توضیح مربوط به آن را بنویسید. 
حتی اگر بلد نیستید،بنویسید:
اگر شما به طور کامل در مورد جواب یک سوال مطمئن نیستید، یک حدس بزنید. معمولا در آزمون های مدرسه و دانشگاه برای جواب اشتباه نمره منفی در نظر نمی گیرند.
سولات آسان:
هنگام مواجه با سوالات گیج کننده،ابتدا به سؤالات آسان پاسخ دهید. پس از پاسخ به تمام سوالاتی که پاسخ آنها را می دانید، به سراغ سوالات پیچیده‌تر بروید. در برخی موارد، شما می توانید سرنخ های برای پاسخگویی به سؤالات دشوار، از سوالاتی که قبلا پاسخ داده اید، پیدا کنید.
زمانبندی وقت:
وقت خود را ابتدا برای سؤال‌های ارزشمند تر و مهم‌تر قرار دهید. سپس به دیگر سؤالات بپردازید. اطمینان حاصل کنید که برای تمامی سؤالات وقت گذاشته اید.
کوتاه اما کامل:
اکثر آموزگاران بر این باورند که یک سوال کوتاه به جواب کوتاه نیاز دارد، اما این به معنی است که شما جواب کاملی به سؤال ندهید. سعی کنید هرچیزی که سؤال به آن نیاز دارد را در جواب خود بگنجانید.


مطالب مرتبط