موفقیت تحصیلی در سال تحصیلی جدید


برای اکثر ما شروع یک سال تحصیلی جدید سخت می باشد. در‌واقع می‌توان گفت ما انسان ها از تغییرات جدید متنفریم. 

برای شروع سال تحصیلی موفق باید با انگیزه و انرژی باشید. راهکار های ما به شما کمک می‌کند تا بتوانید در سال تحصیلی جدید بهتر عمل کنید.
جلوگیری از به تعویق انداختن:
منتظر آخرین لحظات برای آماده شدن نباشید. از سه چهار روز قبل  لوازم خود را آماده کنید. این کار از استرس شما می کاهد و موجب می‌شود آمادگی بیشتری برای رفتن به مدرسه یا دانشگاه داشته باشید.

توجه به میزان خواب: در تعطیلات معمولاً ساعت خواب بهم می خورد.  ممکن است هم صبح و  هم عصر بخوابید. سعی کنید در نزدیکی شروع سال تحصیلی جدید ساعت خواب خود را به حال قبل برگردانید. شما باید به طور منظم 8 ساعت در شبانه‌روز بخوابید.

به تدریج شروع کنید: به یکباره در سال تحصیلی جدید ساعت مطالعه را افزایش ندهید. مثلاً برای ۳ ساعت مطالعه در ابتدا از یک ساعت شروع کنید. به مرور بدنتان به شرایط جدید عادت کرده و تنش و استرس آن نیز کم می شود.

ورزش و اوقات فراغت: ورزش به شما در آزاد سازی انرژی کمک کرده و موجب می‌شود خواب راحت‌تری داشته باشید. قبل از شروع سال تحصیلی با ورزش کردن سعی کنید سطح آمادگی بدنتان را بالا ببرید. در طول سال تحصیلی نیز از ورزش و تفریح فاصله نگیرید. سعی کنید گردش را نیز در برنامه خود بگنجانید.

نگرش مثبت: به مدرسه با انگیزه رسیدن به رویاهایتان نگاه کنید. به جنبه‌های مثبت مدرسه فکر کنید مانند دیدن دوستان، یادگیری مطالب جدید، نزدیک شدن به اهدافتان، انجام فعالیت‌های فوق برنامه مورد نظرتان، چالش های جدید و ...

 متن های انگیزشی: در ابتدای سال که شروع دوباره برای شما سخت می‌باشد، از متن های انگیزشی استفاده کنید. آن‌ها را به صورت فلش کارت هایی چاپ کنید و در کنارتان داشته باشید یا جایی قرار دهید که چشمتان به آن‌ها بخورد.مطالب مرتبط