مهارت مدیریت زمان برای دانش آموزان


موسسه مهارت های حرفه ای استرالیا دانش آموزان را تشویق می کند تا زمانشان را مدیریت کنند. آنان بیان می‌کنند مدیریت زمان وفق ترین راه برای دست یابی به موفقیت تحصیلی می باشد.

حواس پرتی را از بین ببر

خودتان را از شر هر چیزی که حواستان را پرت می کند، خلاص کنید. زنگ تلفن، نرم افزارهای گوشی، پیام‌های پیام رسان ها و … از جمله حواس پرتی ها محسوب می شوند.

از یک تقویم استفاده کنید

یک تقویم یک راه عالی برای برنامه ریزی  در روز است. داشتن تقویم یک راه ساده برای برنامه ریزی قرار ملاقات ها و به یاد آوردن تعهدات شما خواهد بود. این تقویم می‌تواند به صورت رومیزی یا به صورت یک اپلیکیشن در گوشی همراهتان باشد.

سازماندهی کنید

هنگامی که یک تقویم و لیستی از کارهایتان تهیه کردید، بهتر است برای زمانتان برنامه‌ریزی کنید. برنامه به شما کمک می‌کند تا زمانتان را بهتر مدیریت کنید.

پاداش

شما باید زمانی که به درستی کارها را انجام می دهید، به خودتان پاداش بدهید. هر چند دقیقه کاری که دوست دارید را انجام بدهید. مثلاً تلویزیون ببینید یا به پیاده روی بروید. این کار کمک می‌کند تا مغزتان آرام شود و در نتیجه وظایف بعدی را بهتر انجام دهید.

یک شب خوب بخواب

خواب خوب در شب بسیار مؤثر می باشد. خواب خوب به بدن و ذهنتان کمک می‌کند تا آرام شود و فعالیت‌های بهتری داشته باشند. خواب خوب حداقل بین ۷ تا۸ ساعت می باشد.

امیدواریم با استفاده از راهکار های بیان شده زمان خود را بهتر مدیریت کنید.

مطالب مرتبط