معرفی رشته نمایش عروسکی


نمایش عروسکی از جمله رشته‌های هنری می‌باشد که از قدیم وود داشته و حال در قالب رشته دانشگاهی ارائه می شود.
شما با استفاده از عروسک ها می‌توانید با ارائه انواع مطالب با مخاطب ارتباط برقرار کنید. از طرفی شما می‌توانید در بخش‌های مختلف نمایش عروسکی به صورت تخصصی فعالیت کنید مانند عروسک گردانی، کارگردانی و ….

مهارت های رشته عروسک گردانی:

رشته‌های هنری همواره زحمت بسیار دارند و نیاز به علاقه و پشت کار بسیار قوی دارند. از طرفی خلاقیت و ایده پردازی نیز از واجبات این رشته می باشد. شاید شما برای اجرای نمایش به محل های مختلفی سفر کنید پس باید آمادگی سفر کردن نیز داشته باشید.

دروس رشته عروسک گردانی:

مبانی نظری اسلام، اخلاق اسلامی، انقلاب اسلامی، تاریخ و تمدن اسلام و منابع اسلام از جمله دروس عمومی و اصول و مبانی ارتباطات، جامعه شناسی عمومی، آشنایی با تاریخ ادبیات کهن و معاصر جهان، فرهنگ و ادبیات عامه، فلسفه مقدماتی شرق از جمله دروس پایه این رشته می باشند.
دروس اصلی و تخصصی رشته عروسک گردانی شامل بنیاد نمایش در غرب و شرق، مبانی کارگردانی، مبانی ادبیات نمایشی، تاریخ نمایش در ایران، بررسی تطبیقی نظریه های نمایش شرق و غرب،نمایشنامه نویسی عروسکی،شناخت مواد، تاریخ نمایش عروسکی در شرق، روانشناسی شخصیت، طراحی صحنه نمایش عروسکی، کارگردانی نمایش عروسکی،طراحی چهره و بدن حیوان، تاریخ نمایش عروسکی در غرب،طراحی چهره و بدن انسان، طراحی و دوخت لباس، موسیقی در نمایش عروسکی،دیدن و تحلیل نمایش عروسکی و ...می شود.

بازار کار رشته عروسک گردانی:

موفقیت شغلی در این رشته تماماً به خلاقیت و پشتکار شما بستگی دارد. به طور کلی می‌توان گفت در رشته‌های هنری باید حرفی برای گفتن داشته باشید. شما می‌توانید با ساخت و ایده یک نمایش عروسکی موفقیت بسیار زیادی کسب کنید همانطور که الان فیلم‌های عروسکی بسیاری هستند که موفقیت‌های بسیار چشم گیری داشتند. از طرفی شما می‌توانید در مهد ها، مدارس، کانون پرورش فکری، صدا و سیما، وزارت ارشاد، گروه‌های آزاد هنری و .. نیز مشغول به کار شوید.

گرایش کارشناسی ارشد:

شما می‌توانید در مقطع کارشناسی ارشد این رشته به ادامه تحصیل بپردازید.

مطالب مرتبط