معرفی رشته نقاشی


نقاشی از جمله هنر های زیبا می‌باشد که طرفداران بسیاری دارد. نقاشی رشته ای با گستردگی بسیار زیاد می‌باشد که سبک های مختلفی را در بر می گیرد. از طرفی می‌توان گفت نقاشی پایه بسیاری از هنر های تصویری می باشد.
رئالیسم، امپرسیونیسم، پست-امپرسیونیسم، نئوامپرسیونیسم، اکسپرسیونیسم، اکپرسیونیسم انتزاعی، کوبیسم، فوتوریسم و ورتیسیسم از جمله سبک های نقاشی رایج می باشند.

مهارت های رشته نقاشی:

نقاشی احتیاج به صبر ، حوصله فراوان و ظرافت در نگاه فرد دارد. از طرفی خلاقیت در نقاشی اهمیت فراوانی دارد. برای اینکه شما در نقاشی حرفی برای گفتن داشته باشید باید استعداد نقاشی داشته و تمرین بسیار انجام دهید.
ناگفته نماند که مسائل اقتصادی نیز برای تحصیل در نقاشی حائز اهمیت می‌باشد زیرا خرید لوازم مورد نیاز نقاشی تقریباً پر هزینه می باشد.

دروس رشته نقاشی:

دروس رشته نقاشی شامل دروس پایه، عمومی، اصلی و تخصصی می شود. مبانی هنرهای تجسمی ۱و ۲، کارگاه طراحی پایه ۱و ۲، کارگاه عکاسی پایه۱و۲، هندسه مناظر و مرایا از جمله دروس پایه و فارسی، عربی،زبان خارجه، تاریخ اسلام،ریاضیات پایه و مقدمات آمار، تربیت بدنی از جمله دروس عمومی می باشند.
کارگاه نقاشی دیواری سطح یک،کارگاه طراحی سطح دو ۱الی۳، نقاشی دیواری سطح یک، کارگاه طراحی سطح سه ۱الی۳  و ...کارگاه نقاشی سطح دو و … از جمله دروس اصلی و تخصصی می باشند.

بازار کار رشته نقاشی:

شما نباید به عنوان یک نقاش انتظار داشته باشید که پس از فارغ التحصیلی به استخدام یک شرکت و اداره دولتی در بیایید. نقاشی رشته ای می‌باشد که برای تأمین نیازهایتان باید در چند زمینه فعالیت کنید یا به صورت تخصصی وارد رشته ای بشوید. تدریس در آموزشگاه ها، مدرسه‌ها، دانشگاه‌ها بپردازد و یا در شهرداری، صداوسیما، فرهنگسراها و … مشغول به کار شوید. به طور کلی اگر در این رشته استعداد داشته و مهارت های لازم را نیز به خوبی فراگرفته باشید می‌توانید در زمینه‌های مختلفی مشغول به کار شوید و یا خود کسب و کاری راه بیندازید.

گرایش کارشناسی ارشد:

شما می‌توانید در مقطع کارشناسی ارشد نیز در این رشته به ادامه تحصیل بپردازید.

مطالب مرتبط