عادات دانش آموزان موفق


کلید تبدیل شدن به یک دانش آموز موفق مطالعه دقیق تر است نه سخت تر.این مساله سبب می‌شود هرچه بیشتر در یادگیری پیشرفت کنید. یک یا دو ساعت مطالعه در روز معمولا برای کسب نمرات خوب در مدرسه کافی است،اما زمانی که به دانشگاه وارد می شود،وقت به اندازه کافی برای خواندن تمام دروس وجود ندارد. پس باید از دوران مدرسه هوشمندانه درس بخوانید. در‌واقع اگر می‌خواهید در آینده موفق شوید، دلسرد نشوید و عادات مطالعه خود را از مدرسه بهبود ببخشید. با تصحیح عادات مطالعه خود نمرات خود را بالا ببرید و توانایی خود را برای یادگیری و جذب اطلاعات در آینده افزایش دهید.
فشار بیش از حد:
تاکنون شب تا دیر وقت سعی بر مطالعه داشته اید؟ سعی کردید به زور چشمان خود را باز نگه دارید و درس بخوانید؟ اگر اینگونه است، زمان تغییر فرا رسیده است. اگر می‌خواهید یک دانش آموز موفق شوید باید یاد بگیرید مطالعه‌ای منظم و پیوسته در عین حال کوتاه‌تر داشته باشید.
برای مطالعه برنامه ریزی کنید:
دانش آموزان موفق زمان های خاصی در طول هفته به مطالعه می پردازند. دانش آموزانی که به صورت پراکنده و نامنظم مطالعه می کنند، معمولا تمام آنچه که نیاز است را مطالعه نمی کنند.   یک روال هفتگی، که در آن روز ها و ساعت‌های خاصی را به مطالعه اختصاص می‌دهید را ایجاد کنید.
هدفمند بخوانید:
مطالعه بدون هدف، سودی ندارد. شما باید دقیقا بدانید که چه چیزی را برای هر جلسه مطالعه نیاز دارید. قبل از اینکه شروع به مطالعه کنید،هدف از مطالعه خود را مشخص کند. مثلا در این جلسه 30 واژه از مجموع واژگان را یاد بگیرم.
دست از برنامه‌ خود نکشید:
شاید به دلیل عدم علاقه به درس مورد نظر آن جلسه از مطالعه را نادیده بگیرید یا به تعویق بیندازید اما دانش آموزان موفق هرگز از یادگیری چیزی فرار نمی کند. به تعویق انداختن یک مبحث، فقط سبب می‌شود که با عجله و دقت کم آن را مطالعه کنید.
با سخت ترین ها شروع کنید:
هر درسی که برایتان سخت تر است با همان شروع کنید. در این صورت مطالعه باقی مطالب برای شما راحت‌تر می شود.
یادداشت برداری از کلاس:
سعی کنید از سخنان معلم خود و درس‌هایی که در کلاس مطرح می‌شود، یادداشت برداری کنید. این یادداشت‌ها به یادگیری راحت‌تر شما و مرور مطالب در خانه کمک خواهد کرد.
گروه‌های مطالعاتی:
حضور در گروه‌های مطالعاتی سبب می‌شود تا اشکلات خود را بر طرف کنید. همچنین توضیح مطلب برای دیگران سبب تکرار دروس برای شما می شود.

در انتها دانش آموزان موفق در انتهای هفته با مرو آنچه آموخته اند خود را برای هفته پیشرو آماده می کنند.

مطالب مرتبط