راه‌هایی ساده برای تقویت زبان انگلیسی


اغلب مردم با نوشتن زبان انگلیسی در مبارزه هستند و از آن فرار می کنند. شاید یک چالش به نظر برسد اما نگران نباشید در اینجا چند مرحله ساده وجود دارد که می توانید برای بهبود زبان انگلیسی خود استفاده کنید.

۱ـ گسترش واژگان:

یه لیست واژگان تهیه کنید. به صورتی که بتوانید استفاده درست آن‌ها را نیز پیدا کنید. وقتی کلمه جدید یاد می‌گیرید با آن جمله جدید بسازید و در آن بنویسید. دقت داشته باشید که شما باید مداوم با این دفتر سرو کار داشته باشید و صرفاً یک لیست تهیه نکنید.

همچنین وقتی کلمه جدیدی یاد می‌گیرید سعی کنید تمام اشکال آن را یاد بگیرید و در کنار کلمه مربوط بنویسید.

۲ـ به تلفظ صحیح دقت کنید:

شما باید به تلفظ صحیح کلمات دقت کنید. تلفظ غلط سبب تغییر در معنای کلمه می شود.  به این دو کلمه دقت کنید bare و bear هردو دارای صدای مشابه می‌باشند اما معنای آن‌ها کاملاً از هم متفاوت است.

می‌توانید فلش کارت هایی از تلفظ کلمات تهیه کنید و در زمان های مرده آن‌ها را مرور کنید.

۳ـ به طور مرتب بخوانید

اغلب مردم می‌گویند که با خواندن یاد می‌گیرند، بهتر بنویسند. خواندن مطالب به زبان انگلیسی سبب می‌شود تا نحوه چگونگی استفاده از کلمات را بیاموزید و بهتر بتوانید بنویسید.

از کتاب‌ها و مقالاتی که به زبان انگلیسی هستند، استفاده کنید. با متن کلنجار بروید تا بتوانید یاد بگیرید.

۴ـ افزایش کیفیت دستور زبان

گرامر بسیار مهم است زیرا سبب بالا رفتن کیفیت نوشتن شما می شود. از دستور صحیح استفاده کنید و نشانه گذاری را نیز از یاد نبرید. علامت ها به روان شدن جملات شما کمک می کند.

۵ـ فقط آن را انجام دهید!

از نوشتن نترسید! بهترین راه برای روان شدن زبان انگلیسی شما نوشتن است. شاید مجبور شوید بارها از یک متن بنویسید تا کامل شود اما نگران نباشید حتی نویسندگان حرفه‌ای نیز ابتدا یک پیش نویس تهیه می کنند.


برای آنکه هرچه بیشتر و بهتر یاد بگیرید بهتر است به صورت مداوم تمرین و تکرار کنید. تنها راه یادگیری زبان تکرار مداوم آن است.مطالب مرتبط