تکنیک های کلامی و شنیداری برای مطالعه بهتر


انجام یکسری تکنیک های کلامی و شنیداری به مطالعه عمیق‌تر شما کمک می کند. ممکن است شما به صورت خودکار برخی از این تکنیک های کلامی و شنیداری را انجام دهید، اما اگر انجام نمی‌دهید سعی کنید آن‌ها را در خود تقویت کنید.
خندیدن‌:
یکی از مهم‌ترین تکنیک های کلامی و شنیداری، شاید خندیدن باشد. تصور عموم بر این است که در هنگام مطالعه بهتر است جدی باشیم اما اینگونه نیست. خندیدن سبب آرامش اعصاب شده و بدن را جهت ارائه ایده‌های جدید آماده می کند.
ایده‌های خلاقانه:
این را فراموش نکنید که استفاده از کلمات با قافیه، داستان و بازی می‌تواند سبب خلاق تر شدن ذهنتان شود. در‌ واقع این تکنیک با سرگرم کردنتان سبب یادگیری می شود.
تصاویر:
تصاویر کتاب را با دقت نگاه کنید. آن‌ها را تفسیر کنید و سعی کنید مفهوم درس را با توجه به تصویر کتاب توضیح دهید.
با صدای بلند فکر کنید:
بعد از اتمام مطالعه هر بخش، سعی کنید با صدای بلند آن را توضیح دهید یا وقتی تمرین حل می‌کنید سعی کنید با صدای بلند به دنبال راه حل بگردید. این کار به شما کمک می‌کند تا ذهنتان افکار خویش را مرتب کرده و راه حل‌های بهتری ارائه دهد.
در بحث‌ها شرکت کنید:
هنگامی که سر کلاس هستید یا در کنار دوستانتان هستید، سعی کنید در بحث‌های پیرامون موضوع مطالعتان گفتگو کنید. سؤال بپرسید و برای سؤال‌هایی که مطرح می شود، پاسخ ارائه کنید. شرکت در بحث‌ها به شما کمک می‌کند تا خلاق تر شوید و مطالب را بخاطر بسپارید.
از کتاب‌ها صوتی استفاده کنید:
استفاده از کتاب‌ها صوتی در بخاطر سپاری درس بسیار مؤثر است. همچنین می‌توانید صدای معلم را ضبط کرده و در خانه به آن گوش دهید.
مخفف:
برای برخی از عبارات مهم یا جملات طولانی، از مخفف استفاده کنید. مخفف را بار ها با صدای بلند تکرار کنید تا در ذهنتان باقی بماند.

موارد گفته شده بخشی از مهم‌ترین تکنیک های کلامی و شنیداری می‌باشد. برخی از این تکنیک ها می‌تواند برای شما کار نکند. پس با انجام موارد فوق تکنیک مؤثر خود را پیدا کنید.


مطالب مرتبط