تکنیک هایی برای افزایش حافظه قبل از امتحان


عملکرد مغز شما در زمان امتحان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. انجام تکنیک های زیر به شما در افزایش حافظه قبل از امتحان کمک به سزایی می کند.

۱ـ ورزش قبل از امتحان:

طبق تحقیقات ورزش می تواند حافظه و قدرت مغز شما را افزایش دهد. تحقیقات انجام شده توسط دکتر چاک هیلمن از دانشگاه ایلینوی شواهدی ارائه می دهد که حدود 20 دقیقه تمرین قبل از امتحان می تواند عملکرد را بهبود بخشد.

۲ـ بلند بخوانید:

شاید اطرافیانتان فکر کنند دیوانه شده‌اید اما با صدای بلند درس بخوانید. مدتی اینکار را انجام دهید تا نتیجه شگفت آن را ببینید.

۳ـ پاداش به خود:

راه‌های زیادی برای دادن پاداش به خود زمانی که مطلبی را یاد گرفتید، وجود دارد. یکی از این روش‌ها را در زیر مشاهده می کنید.

تکنیک شب امتحان

۴ـ آموزش به دیگران:

بهترین راه برای اینکه متوجه شوید چقدر یاد گرفتید این است که آن را به دیگران یاد دهید.مثلا به همکلاسیتان چیزی را یاد گرفتید توضیح دهید.

۵ـ ایجاد روابط مختلف:

استیو جابز معتقد است که خلاقیت تنها کشف رابط موجود است. در  واقع افراد خلاق فقط رابطه‌ای را که شما نمی‌بینید، می بینند. از ذهنتان کمک بگیرید تا روابط بین مفاهیم را پیدا کند.

۶ـ رسم کردن:

کشیدن نمودار از آنچه که آموخته اید به شما در افزایش حافظه کمک می کند. تمرین کنید چیز هایی که یاد گرفتید را به تصویر بکشید. حتی نقاشی کنید!

۷ـ خلاصه مطلب:

وقتی مطلبی را مطالعه کردید، خلاصه‌ای از آن بنویسید تا متوجه شوید چقدر از مطلب را یاد گرفتید!

۸ـ گوش دادن به موسیقی:

گوش دادن به موسیقی خوب و سالم می‌تواند در بهبود وضعیت مغزی شما کمک کند.

۹ـ تمرین، تمرین، تمرین:

پاسخ دادن به تمرین‌ها و حل کردن تمرینات و آزمون های قبلی سبب تقویت حافظه شما می شود.

۱۰ـ خواب:

شب قبل از امتحان به خوبی بخوابید. یک خواب خوب به شما کمک می‌کند تا مطالب هرچه بهتر به خاطر بسپارید و در زمانی که به آن نیاز دارید به یاد بیاورید.

نکات فوق را قبل از امتحان رعایت کنید تا بتوانید سر جلسه آزمون شاهد عملکرد بهتر حافظه‌تان باشید.

مطالب مرتبط