تکنیک برای پاسخ دهی به امتحانات تشریحی


امتحانات و محیط امتحان هر رشته باهم متفاوت است. آزمون های زبان انگلیسی، اقتصاد، روانشناسی یا تاریخ باهم متفاوت هستند اما آنچه که در همه این‌ها باهم مشترک است این است که انگشتان شما منتظرند تا جواب را بنویسند!
نکات زیر به شما کمک می‌کند تا بتوانید محیط تمامی آزمون ها را برای خود یکی کرده و پاسخ‌های کامل به سؤالات بدهید.
۱ـ از آزمون های قبلی استفاده کنید. مطالعه آزمون های قبل به شما کمک می‌کند تا بدانید چگونه جواب دهید. همچنین به شما کمک می‌کند تا بدانید برای هر سؤال حدوداً چقدر وقت صرف کنید.
۲ـ تمام سوالات را با دقت بخوانید و از سؤالاتی که بلد هستید شروع کنید. جواب دادن به سؤالاتی که بلد هستید سبب ایجاد حس اعتماد به نفس در شما می شود. فراموش نکنید که به تمامی سؤال‌ها جواب دهید!
۳ـ مدیریت زمان امتحان یکی از مهم‌ترین تکنیک های امتحان می باشد. برای سؤال‌های سخت زیادی وقت نگذارید. میزان زمان مشخصی را برای حل یک سؤال در نظر بگیرید و اگر در آن مدت حل نکردید،سوال را رها کنید و به ادامه آزمون بپردازید. اگر در انتها وقت زیاد آوردید دوباره به سوال برگردید و پاسخ را کامل‌ کنید.
۴ـ پاسخ‌های خود را مرور کنید و به سؤالاتی که در ابتدا به آن‌ها پاسخ دادید برگردید. مرور پاسخ‌ها آخرین شانس برای یاد آوری و اصلاح پاسخ‌ها می باشد، پس آن را از دست ندهید. حتی از اشتباهات املایی پاسخ‌ها هم بی‌تفاوت عبور نکنید و آن‌ها را اصلاح کنید.
۵ـ  در سؤال کاوش کنید و ببینید در حقیت به دنبال چه چیزی است. بسیاری از سؤالات ساده به نظر می‌رسند اما در‌ واقع می‌خواهند میزان درک شما را از یک مفهوم بسنجند.بنابراین اگر بسیار ساده بود اندکی به جواب شک کنید. سعی کنید جواب کامل تری به اینگونه سؤالات بدهید. 

از تکنیک های فوق استفاده کنید تا آمادگی بیشتری داشته باشید.


مطالب مرتبط