از چرخه مطالعه چه می دانید ؟


چرخه مطالعه شامل یک رویکرد 5 مرحله ای برای یادگیری است که برای مطالعه عمیق‌تر است. با این شیوه مغز شما به بهترین نحو یاد می گیرد. بیایید با هم مراحل چرخه مطالعه را بررسی کنیم.
مرحله 1: پیشنمایش
قبل از شروع کلاس به متن ، تصاویر و هرآنچه که باید در آن روز را یاد بگیرید، نگاهی بیندازید.  به نمودار ها و سر فصل ها دقت کنید تا یک تصویر قبلی از دروس در ذهنتان شکل بگیرد. این سبب می‌شود مفاهیم را سر کلاس راحت‌تر متوجه شوید.
مرحله 2: حضور
حضور در کلاس  یک مرحله مهم می باشد، اما برخی از دانش آموزان آن را به اندازه کافی جدی نمی گیرند. کلاس‌های بیش از حد نیز می‌تواند مضر باشد، مثلا رفتن به چند کلاس ریاضی.حضور در کلاس درس به همراه پیشنمایش به شما امکان یادگیری بهتر و یادداشت نویسی راحت‌تر را می دهد.
مرحله 3 : مرور
ترجیحا بعد از کلاس یا حداکثر در طول روز، حدود 10 دقیقه طول می کشد تا یادداشت های کلاس خود را بررسی کنید. این روند بازبینی، اطلاعاتی را که در طول کلاس درس آموخته اید، را  از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت انتقال می دهد. همچنین ذهن را برای مفاهیم جدید تقویت می کند و اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.
مرحله 4 : مطالعه
حال نوبت مطالعه تمام آن چیزی است که آموختید.شاید  30 تا 50 دقیقه طول بکشد تا یادداشت های خود را مرور کنید و متن درس را بخوانید. از خودتان سؤال بپرسید و به دنبال جواب باشید.
مرحله 5 : ارزیابی
مطالعه خود را مورد ارزیابی قرار دهید. تمرین حل کنید. از خودتان سؤال بپرسید آیا این مطلب را درک کرده ام؟ آیا متوجه مفهوم چیزی که مطالعه می‌کنم، می شوم؟ آیا می‌توانم آن را به شخص دیگری آموزش دهم؟
ارزیابی سبب می‌شود تا بدانید چقدر از زمان خود استفاده کرده اید.


مطالب مرتبط