ادامه تحصیل وقتی تمام وقت کار می‌کنید


افرادی که شاغل هستند گاهی اوقات  تمایل دارند به ادامه تحصیل بپردازند اما ادامه تحصیل برای کسی که شاغل است بسیار مشکل است.
افرادی که کار می‌کنند باید مدیریت زمان خوبی داشته باشند. همچنین از راهکار های بخصوصی نیز باید استفاده کنند. در این بخش  چند راهکار برای ادامه تحصیل افراد معرفی می‌کنیم .
استفاده از کلاس‌های آنلاین:
یکی از راه حل‌های راحت برای ادامه تحصیل، استفاده از کلاس‌های آنلاین می باشد. این کلاس‌ها حتی برای افرادی که شاغل نیستند هم می‌تواند مفید باشد. افراد شاغل با شرکت در کلاس‌های انلاین از زمان خود استفاده بهتری می کنند.
سعی کنید از کلاس‌های آنلاین شهر خود بهره ببرید تا با محیط بهتر ارتباط برقرار کنید. از طرفی دید منفی نسبت به کلاس‌های انلاین را هم نباید نادیده بگیرید. هرچند افرادی که در این کلاس‌ها تحصیل می‌کنند مجبورند زحمت بیشتری برای درک مفاهیم بکشند.
نوشیدن قهوه :
قهوه بهترین دوست شما می‌تواند باشد، بخصوص اگر در کلاس‌های حضوری شرکت می کنید.
قهوه می‌تواند تمرکز شما را افزایش داده و سبب شود که سر کلاس حضور ذهنی بهتری داشته باشید. معمولاً افرادی که شاغل هستند زمانی در منزل برای مرور و خواندن مطالب ندارند، بنابراین حضور ذهنی این افراد بسیار مهم می باشد.
یک جدول زمانی برای خود تعیین کنید:
زمان حضور در محل کار، دانشگاه، مطالعه درس و آزمون ها را مشخص کنید. این برنامه را جایی همه همیشه جلو چشمتان باشد قرار دهید. به هیچ عنوان در انجام برنامه خود کوتاهی نکنید، چون مانند دانشجویان دیگر زمان جبران ندارید.
فضای مطالعه :
با توجه به زمان اندک و مشغله هایی که یک فرد شاغل دارد، باید مکانی آرام و امن پیدا کنید. مثلاً می‌توانید با مدیر خود صحبت کنید و پس از پایان کار در دفترکار بمانید و مطالعه کنید. در این صورت هم در زمان شما صرفه جویی می‌شود و هم در یک محل آرام به مطالعه می پردازید. در خانه نیز محلی ساکت و بدور تلویزیون یا هرچیزی که حواستان را پرت کند، انتخاب کنید.
در جریان بودن مدیرت محل کار:
اگر ممکن است مدیر خود را جریان ادامه تحصیل خود قرار دهید. شاید مدیریت شما را پشتیبانی کرده و به شما امکاناتی بدهد.
مراقب خود باشید:
غذای کافی و سالم بخورید. آب را فراموش نکنید. منظم ورزش کنید. هنگام خستگی نفس عمیق بکشید. سعی کنید بدن خود را در آمادگی بالایی قرار دهید تا تحمل این برنامه‌ریزی فشرده را داشته باشد.مطالب مرتبط